رپورتاژ

مدیریت کیفیت گچ های ساختمانی

مدیران کیفیت واحدهای تولیدی گچ باید در تمام لحظات تولید محصول از بدو ورود سنگ گچ به کارخانه، ورود سنگ گچ به سیستم تولید و در نهایت بسته بندی و بارگیری، حضور پررنگ و فعال داشته باشند و در زمان های مختلف و نقاط مختلف، بر خط تولید نظارت داشته و پارامترهای ضروری را کنترل نمایند. مسلماً پیشگیری از وقوع حوادثی که می تواند منجر به تولید دیوار های پیش ساخته نامنطبق گردد، راحت تر و به صرفه تر از اقدام اصلاحی پس از تولید آن است.

مدیریت کیفیت فراگیر (TQM)

TQMروش مدیریت یک سازمان است که اساس آن بر محوریت کیفیت و مشارکت همه ی اعضای سازمان می باشد و هدف آن نیل به موفقیت در دراز مدت از طریق جلب رضایت مشتری، تأمین منافع همه ی اعضای سازمان و جامعه، حذف خطاها و جلوگیری از ضایعات است. در این روش هر یک از کارکنان می تواند مستقیماً در حوزه های صنعت با کارش مشارکت کرده و ایده های خود را ابراز نماید.

صنعت گچ نیز یکی از صنایعی است که نیاز یه پیاده سازی TQM در آن به خوبی احساس می گردد. در صورت وجود سیستم مدیریت کیفیت فراگیر و کنترل کیفیت فراگیر در سازمان، می توان اطمینان بیشتری به کیفیت محصول تولیدی داشت و هزینه ها نیز کاهش می یابد. از ابتدای ورود سنگ گچ به کارخانه، تا فروش دیوار گچی ضد آب به مشتری، تک تک افراد درگیر در سازمان، باید به کیفیت محصول توجه ویژه ای داشته و اقدامات اصلاحی، پیشگیرانه و بهبود را پیشنهاد دهند. مسئول کنترل سنگ گچ باید دقت کافی را جهت کنترل کیفیت مواد اولیه داشته باشد و از همان ابتدا، ماده ی اولیه ی نامنطبق در دپوی کارخانه ذخیره نگردد. همچنین مواد اولیه ی دیگر نظیر کیسه، قطعات الکترونیکی و مکانیکی، لوازم بهداشتی و… همگی باید از فیلتر کیفیت عبور نموده و در صورت داشتن الزامات، وارد سیستم گردند. در حین تولید گچ نیز اپراتورهای مربوطه باید نسبت به تولید محصول با کیفیت، احساس مسئولیت داشته و اقدامات اصلاحی را به موقع انجام دهند دیوار گچی اصفهان تولید و ساخت انواع دیوار آماده در اصفهان.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن